Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

4. liga podkarpacka. Legion Pilzno wygrywa z Lechią Sędziszów. Trzeciego gola zdobył bezpośrednio z rzutu rożnego

Marcin Jastrzębski
Krzysztof Paryś
Zespół Lechii Sędziszów postawił się Legionowi Pilzno. Ostatecznie wygrał wyżej notowany przeciwnik, ale mecz trzymał w napięciu do ostatniego gwizdka.

Lechia przystąpiła do tego meczu osłabiona brakiem ogranego na poziomie 2 ligi bramkarza Łukasza Ćwiczaka. Zastąpił go 4-ligowy debiutant: 18-letni Antoni Czapka. Sędziszowski zespół trochę przespał pierwsze pół godziny i potem musiał gonić wynik. Lechia po przerwie doprowadziła do wyrównania, choć przed dobrze wykonaną „jedenastką” przez Przemysława Pyrdka (sam ją wywalczył), dobrej okazji nie wykorzystał Tornike Tchumburidze.

Legion trzeciego gola zdobył bezpośrednio z rzutu rożnego. W ostatnich 10 minutach dwóch dobrych okazji nie wykorzystał zaś Oskar Ćwiczak.

– Na boisku nie było widać, że gra siedemnasty z czwartym zespołem z ligowej tabeli – oceniali kibice.

Lechia Sędziszów – Legion Pilzno 2:3 (1:2)

Bramki: 0:1 Barycza 15, 0:2 Tubek 26, 1:2 Ka. Wesołowski 35, 2:2 Pyrdek 63-karny, 2:3 Syguła 71.

Lechia: Czapka – Al. Czółno (84 Iwański), Kanach ż, Lesiński, Początek, Zygmunt, Tchumburidze (62 H. Dziura), Ka. Wesołowski (70 Am. Czółno), Słoma, Karczewski żż cz [40], Pyrdek (76 O. Ćwiczak). Trener Dariusz Kaznecki

Legion: Kr. Maniecki – Buras ż (46. B. Czyjt ż), Pęcak ż, Nytko (90 P. Nawała), Manzo ż, Czyż ż, Barycza, Mazur, Kędzior, Tubek, Chmura (46 Syguła). Trener Łukasz Bartkowski.